Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Trucuri cu carti explicate

In jos 
AutorMesaj
AlyNNN
Administrator
Administrator
AlyNNN


Mesaje : 122
Data de inscriere : 18/07/2011
Varsta : 26
Localizare Localizare : In Inima Ta

Trucuri cu carti explicate Empty
MesajSubiect: Trucuri cu carti explicate   Trucuri cu carti explicate Icon_minitimeVin Sept 23, 2011 9:42 am

romana pe net ati remarcat ca nu sunt prea multe site-uri care fac asa ceva, iar daca o fac, e contra-cost. Ei, eu nu am de gand sa cer nimic pentru aceste tutoriale si explicatii pentru ca in primul rand nu sunt facute de mine, si in al doilea rand nu sunt in limba romana. Voi incerca totusi sa explic eu in mare parte despre ce este vorba pentru cei care nu stiu engleza, insa cred totusi ca filmuletele explica foarte bine cum se face fara a fi nevoie de cuvine. Cei care stiu engleza le va fi si mai usor.
Revenind, trucul de mai sus este chiar foarte simplu insa va trebui sa rupeti doua carti. Cel mai bine ar fi ca tot timpul cand doriti sa faceti astfel de trucuri sa aveti un pachet de carti normale sau macar cateva la dumneavoastra, ca sa nu rupeti din pachetul cu care veti face celelalte trucuri. Numele trucului este "No-tears Card Wrap" care s-ar traduce ceva de genul "Cartea care se intoarce fara sa se rupa". Una din carti (cea care se intoarce) va trebui indoita pe verticala si una din parti rupta pana la jumatate dupa cum arata in filmulet. Indoiti si cealalta carte, de data acesta pe orizontala dupa care introduceti prima carte in aceasta. Aveti grija insa ca atunci cand o introduceti sa indoiti si partea care este rupta pentru ca efectul sa fie remarcabil. Acum miscati cartea din interior si o sa vedeti efectul. Va trebui sa repetati de cateva ori inainte de a o face cuiva pentru ca sa nu existe greseli. Dupa ce terminati, pentru ca persoana sau persoanele care asista sa nu aibe suspiciuni, puteti rupe ambele carti de la jumatate si astfel dovezile nu vor mai exista iar trucul va fi complet. Succes si astept comentarii din partea voastra.
Sus In jos
https://xzone.all-up.com
 
Trucuri cu carti explicate
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: TimpL Liber :: ●Fun, Pshiologie, Magie etc● :: ●Magie●-
Mergi direct la: